Jumal on hea ja Tema heldus kestab igavesti!

Huvitav on see lugu Jumalaga. Nii lihtne on tulla kantslisse ja pidada mingit kohtumõistmise juttu. Teoreetiliselt on see võib-olla isegi õige, sellepärast, et me oleme kõik inimesed ja meil on kõigil mingisugused puudused, aga kuskilt läheb piir, mis hakkab Jumalat segama. Kuskil läheb piir, kus Ta nagu ei tee väljagi nendest asjadest, mis meie elus toimub. Enamus prohveteeringutest, mis olen saanud, on olnud positiivsed, sest Jumal on vaadanud üle minu puudujääkide ja rääkinud mulle ülestõstvaid sõnu, mis andsid mulle uue jõu ja motivatsiooni. Kuid on ka olnud prohveteeringuid, kus Jumal on näidanud teist palet ja öelnud midagi konkreetset, kus olen aru saanud, et seal on punane joon, kus on näha, et see enam ei sobi. Olgu siis tegu kaksikeluga või mis on kirikus ühtmoodi ja kodus teistsugune või olgu siis tegemist millegi muuga, sest Jumal ei ole topeltstandardite sõber.

Meid on kutsutud mõtlema ja rääkima positiivselt, sest mõtetel on võimekus saada “lihaks”. Seepärast ütleb ka Piibel, et ei tohi naise peale vaadata teda himustades, sest sellest sünnib patt. Patt salvab ja tapab. Mõtted nagu tahavad saada “lihaks” ja kui me oleme negatiivses mõttemaailmas, haume negatiivset elu. Alguses mõtleme peaga, aga mingil hetkel läheb see meie alateadvusesse, vaimu ja vaimus juhtubki see, et me võime rasedaks jääda. Me saame vaimus sünnitada ka vaimulikke lapsi ja saame sünnitada ka pattu, aga saame ka sünnitada õigsust ja õnnistust. Seega, kuidas meie mõtted on seatud, sellel on ka suur osa meie saatuses, kas rohkem või vähem.

Paulus ütleb, et võtke kõik mõtted Kristuse Jeesuse sõnakuulelikkuse alla. Kui me saame võtta mõtted Kristuse Jeesuse sõnakuulelikkuse alla, siis juhtub kaks asja: me ei mõtle enam negatiivses standardis ja me ei mõtle patusfääris ega himusta pattu. Kui me aga pattu ei himusta, siis ta meie ümber ei teki ja meid ei mõjuta, aga kui me laseme lennuväljale need mõtted sisse ja nad maanduvad sinna, siis nad hakkavad töötama Kristuse vastu ja see lõhub meie õnnistuse elu. Sellepärast peame olema ettevaatlikud kohtumõistmise ja hukkamõistmisega, kuigi vahest peaks seda tegema, kuid ehitada on raskem, kui lõhkuda. Kuid et saavutada seda, et muutume Kristuse sarnaseks, on vaja küsida Jumala armu ja tarkust, kuidas iga päev neid asju kokku saame viia.

Pastor Taimor Kunnberg
Tule Kogudus, 16.07.2017,  jutluse sissejuhatuse märkmed

Jutluse märkmed leiad SIIN.


Piibli lugemine: Õpetussõnad 24:1-18

Pastor Arda Kunnberg

© Tule Kogudus
Üles
Kuula jutluseid: Jälgi meid: