26 aastat tagasi kuulutati Eesti taasiseseisvus välja. See oli (justkui) väga lihtne – saadi Toompeal kokku, kirjutati üks paber (otsus Eesti riiklikust iseseisvusest) ja anti see meediasse. Ja täna oleme me Eesti Vabariigis. Fakt on see ja mina usun, et Jumal ka liikus ja tegi võimalikuks, et selline asi sai üldse juhtuda. Miks ma nii arvan? Sellepärast, et sa ei saa naljalt suurriigile öelda, et minge nüüd ära… Tavaliselt võõrväed ei lähe niimoodi ära. Kui aga mingi kõrgem väejuhatus teeb otsuse väed välja viia, ükskõik millise ja ilma sõjata, siis on ilmselt Jumal liigutanud neid, nagu mängunuppe, kus on tekkinud olukord, et nad ise pakivad asjad ja lähevad ära näiteks mõnda teise riiki. Niimoodi Jumal liigutab sõjavägesid ja paneb inimestele südamesse ühte või teist asja teha.

Huvitav, et see deklaratsioon ikkagi omas sellist jõudu, tekitades sellise olukorra, et see, mida välja kuulutati, see tekkis niimoodi. Vaimses elus on ka niimoodi, kui sa oled seotud millegagi, kas terviserikke või alkoholi või seksiga või millegagi, millega sa ei peaks olema seotud ja kui sa hakkad deklareerima, et Jeesuse Veri on mind puhastanud ja vabastanud ja purustanud selle ikke. Isegi, kui sa oled selles ikkes, ükspäev see ike läheb katki.

Näiteks mul, enne, kui ma pöördusin Kristusesse, ma otsisin mida, ma ei tea ja jõudsin nõidadeni ja lendavate taldrikuteni ja ufodeni ja mul kummitas toas ja asjad liikusid toas reaalselt. Hästi ebamugav oli seal magada ja seal ei saanudki nagu õieti olla, sest sa koguaeg teadsid, et seal on keegi veel. Siis ma võtsin vastu Jumala, aga nemad arvasid ikka, et nad peavad seal olema. Siis ma rääkisin vendadele kirikus, et mul on selline jama ja tunne, et ma olen küll üksi, aga mul on seal veel keegi. Nad ütlesid: „Ahaa, see on tuttav tunne…“ Nad tulid meile, palvetasid ja mitte midagi ei muutunud. Ja siis olime Olevistes koosolekul ja midagi juhtus seal. Ma ei tea, mis seal juhtus, aga kui ma läksin koju, siis tänavanurgal teadsin, et nad läksid minema. Jõudsin koju ja seal ei olnudki enam kedagi ja teistsugune tunne oli minna koju. Nad olid läinud. Kui sa nüüd küsid, kes on „nad“ ja kas mul on Seevaldiga tegemist või kas ma räägin abstraktsetest asjadest, siis ma räägin vaimolendist, deemonlikest jõududest, mis on sama reaalsed, nagu meie teiega.

Kõigele vaatamata, Jumal teeb siin oma tegusid, vabastab ja parandab inimesi ja on varsti tulemas oma lõikusega. Sina ja mina võiksime olla selleks valmis, kui see meid huvitab ja kui me tahame selles osaleda. Kui meid huvitab Tema Kuningriik, selle laiendamine, kui meid huvitab olla Sõna teenija, Jeesuse teenija ja teha Tema tahet, siis on praegu aeg ennast valmis seada nendeks asjadeks, mis varsti võivad ühel või teisel kujul juhtuda ja toimima hakata.

Jumal liigub ikka, läbi sajandite, ükskõik milline valitsus on. Jumal liigub ikka, et teha teoks oma tahe. Tema tahe on võita hinged ükskõik millise korra, olukorra või asjade juures. Ta teeb seda vääramatult, kindlalt ja ta on kutsunud sind ja mind seal osalema. Ta on andnud sulle/mulle käe ja ütleb: „Jah, ma tean, et sul on palju igasuguseid tegemisi, aga mul on ka sulle tegemine. Palun pane teised asjad tahaplaanile ja võta minu oma, siis saad palka minult. Kui sa paned teised ettepoole, siis nemad maksku sulle palka, kui ma olen sinu poolt kõrvale tõstetud või tahaplaanile jäetud.“

Palve: Jumal me täname, et Sa taastasid siin maal vabaduse ja tegid uusi asju, andsid uued jõud ja uued liikumised. Jumal, me palume, et me seda tuksi ei keera, et me enesesse ei tõmba ja et me ei sirutuks ainult kulla või raha või asjade järgi, unustades, kes on peategelane selles mängus, see oled Sina, kuningas Kristus. Kuningate Kuningas ja isandate Isand, sest mida saaks üks väikene Eesti või Läti või Leedu või ükskõik milline rahvas suure riigi vastu, kellel oli rohkem sõjaväge, kui siin kokku inimesi. Selletõttu me anname Sulle au ja tänu Issand, et Sina oled suur ja vägev Jumal Jeesus.

Sinu Nimi on Vabastaja! Sa oled väärt oma Nime, Sa oled väärt oma Sõna, Sa oledki Vabastaja! Me anname Sulle au ja tänu! Me täname, et Sa oled hoidnud sellel maal ära terroriaktid. Me anname Sulle au ja tänu! Sa väärid tänu selle eest! Me ei saa seda endastmõistetavalt võtta! Me täname, et mingil põhjusel, Sinu inglid on ära hoidnud siia selliste isikute sattumise, mis toimuvad Soomes ja Sa oled meid hoidnud ja kaitsnud. See pole kaugel, kuid mingisugune nähtamatu piir ja Sinu nähtamatud inglid on hoidnud ja kaitsnud seda maad ja rahvast selliste barbaarsete tegude eest. Me anname Sulle tänu selle eest, et Sa oled hoidnud kõiki inimesi siin. Jeesuse Kristuse Nimel me anname Sulle au ja tänu, Issand! Hoia jätkuvalt pöörased inimesed siit eemale. Hoia nad eemale, me palume Sind, Sinu Püha Poja, Jeesuse Naatsaretlase, nimel. Me palume Sind Isa, kaitse meid ja hoia meid. Olgu Jeesus, Sinu Veri, taas selle maa piiridel kaitseks. Olgu nendes läbipääsu punktides Sinu inglid, hoidku nad ära kõik kurja, mis tahab tulla sisse. Ja lasku läbi kõik hea, täiuslik and, mis tuleb ülalt, valguse Isalt. Jeesuse Kristuse Naatsaretlase nimel. Issand, me anname Sulle au ja tänu selle väikse karjukesega, kes täna siin koos on ja kiitust, sest Sa väärid seda! Me vaatame Sinu peale, kui oma hoidja, päästja ja oma Isa peale, sest Sa oledki seda. Halleluuja!

Pastor Taimor Kunnberg
Jumalateenistuse sissejuhatava osa kokkuvõte


Pastor Arda Kunnberg, Piibli lugemine:

Õpetussõnad 26:1-12 ja 2Korintlastele 4:16-18


Uus elu Kristuses ja Kristuse ihu

Sain eile Benny Hinn’i kirja, millest tahan mõned momendid teiega jagada. Näiteks ta ütleb, et meile on omane elada patus. See on nii kerge, see on meile omane ja meie hing hoiab meie liha poole ja meie liha vaatab igale poole ja me ei pinguta selleks. Kui me pidureid ei paneks ja laseks asjadel minna, siis asjad lihtsalt läheksid. Nüüd aga juhtub midagi, kui meie ellu sekkub Jeesus Kristus. Ta tuleb ja kutsub ja annab meile oma käe öeldes: „Tule ma tõmban sind sellest välja oma päästesse, sest kes lihale elab, see lihast lõikab, kes vaimule elab, see vaimule lõikab.“ Me oleme Jumala poolt kutsutud elama vaimus, originaalses, algses plaanis ja mõneti me peame nagu tagasi võitlema selle positsiooni, mis meil oli Aadamas (alguses).

Kui me võtame Päästja vastu oma ellu, nagu Kiri ütleb (Rm 10:9): „Kui sa oma suuga tunnistad, et Jeesus on Issand, ja oma südames usud, et Jumal on ta üles äratanud surnuist, siis sind päästetakse“. Kui me saame päästetud, see tähendab seda, et üleloomulik Jumal lõikab üleloomulikult ja koheselt ümber meie südame, meie vaimu. Ja nüüd inimene, kes sai päästetud, tihtipeale väljendab seda pisaratega ja Jumala kogemisega oma elu peal.

Näiteks, nagu ühe noormehega hiljuti juhtus. Ta ütles: „Vanemad räägivad, et on Jumal ja peab käima kirikus, aga ma käisin, sellepärast, et pidi käima ja nemad ka käivad ja räägivad koguaeg, et on Jumal ja et Ta räägib ja suhtleb, aga mulle Ta küll midagi ei öelnud…“

Ja järsku, eelmisel koosolekul, Püha Vaim justkui murdis tema juurde läbi ja ta koges Jumalat kõigi oma keharakkudega, nagu ta ütles. „Midagi vapustavat juhtus! Kedagi ei olnud, aga kõik nagu oli. Keegi rääkis ja keegi puudutas mind, ma hakkasin nutma, hakkasin tundma ennast patusena ja tundsin, et ma enam ei taha olla patune. Siis nagu midagi juhtus ja siis need patud läksid ära ja mul tuli kergus ja rõõm ja vabanemine ja ma astusin nagu sisse Jumala Kuningriiki.“ Vapustav tunnistus! „Ma tulin Eestisse külla, niisama, et taskuraha teenida ja olla, ühtlasi võeti mind kirikusse ja see muutis mu elu nüüd. Teie kirik muutis mu elu. Ma tean, et ma ei saa enam kunagi mõelda, et Jumalat ei ole, sest ma olen seda ise kogenud. Keegi ei pea mulle seda tõestama kuidagi, ma ise kogesin Teda.“

Niisiis, meie hing igatseb meie lihaga teha kõiki asju, mis talle meeldib, aga meie süda on nüüd muudetud ja pärast Jumala kogemist, meie vaim on uuesti sündinud. Nüüd algab meil töö. Kiri ütleb, et vaim võib meie hinge päästa. Ma tahaksin, et Ta ütleks, et vaim kindlasti päästis meie hinge. „Võib“ ütleb seda, et ei pruugi. Mulle ei meeldi see, ma tahaks garantiid, aga ma ei saa. See tähendab seda, et kui ma võtan kätte ja selles uuestisündimises hakkan otsima Jumalat ja suhet Temaga, seda rohkem ma käristan puruks vaimumaailma ja tungin sinna sisse ja hakkan seal sees aru saama seostest. Kuradist ja Jumalast ja Tema saladustest ja vaenlaste viguritest. Ja osadus Pühas Vaimus avab mulle vaenlase kavalaid käike, nii et mul on võimalik neid Jumala abiga vältida, jääda ellu ja jääda patuta, sest Jeesus maksis minu kohta käiva võlakirja ja pesi mind kõigist pattudest täiesti puhtaks. Kui ma hakkan nüüd liikuma ja suurendama oma osadust, et mu vaim kasvaks läbi Jumala Sõna uurimise, lugemise, palvetamise ja suheldes nende inimestega, kes mõtlevad nii, nagu mina, siis ma hakkan oma hinge liha küljest lahti kiskuma ja võõrutama.

Mingil hetkel ma lähen ristimisele, kus „vana mina“ sureb ja „uus mina“ tõuseb ülesse ja nüüd on täidetud kaks tingimust (Mk 16:16), mis mõlemad on vajalikud: kes usub ja keda ristitakse. Kui ma usun, siis ma hakkan oma hinge vabastama patumaailmast – see tõmme nõrgeneb ja ahel puruneb. Mõnikord mõnel kohe, mõnel mitte nii kiiresti, aga mõni, kui ta lõpuks tuleb, siis väga põhjalikult, teisel tuleb kiirelt ja läheb kiirelt. Kui me jätkuvalt otsime Jumalat peale meie pöördumist, siis jätkuvalt Jumal hakkab meil seda osa suurendama. Jätkuvalt hakkab maha lõhkuma needuse osa, kus me olime Aadama tõttu ja suurendama Aabrahami, Iisaki, Jaakobi osa, mis on tõotuse osa. Ehk, kõik me asjad on tõotuste kaudu usu läbi Jumalalt, mida me saame. Kõik, mida me saame Jumalalt, saame usu kaudu. Ja niimoodi need asjad ongi seatud.

1Korintlaste 12 ja vaimuanded. Kui sa oma hinge ei hakka eemale kiskuma liha mentaliteedist ja mõtlemisest, siis sinu varustus ja jõud ja sinu (vaimulikud) relvad ei saa areneda ega esile tulla. Kui inimene nutikust ei kasuta ja oma varustust ei võta, siis ta võib saada peksa. Seetõttu on Jumal andnud meile oma varustuse. Loen teile Kristusest ja kogudusest, kui ihust (1Kr 12:14): “Sest ihu ei ole üks liige, vaid paljud liikmed“. See sama nähtus teebki võimalikuks, et kui keegi tuleb Ameerikast või Venemaalt siia ja sa tunned temaga, et ta on sinu vend või õde, sa tunned, et ta on nagu sinu inimene, nagu sugulane, sest ihu ei ole üks liige, vaid paljud liikmed.

Salmid 15-25: Jumal on programmeerinud Kristuse ihu DNA’sse muretsemise ja kaastunde üksteise eest. Salmid 26-31: Sa oled Tema liige. Salmis 31 öeldakse, et taotlege suuremaid armuande. Kui me taotleme ja saavutame seda, siis astume üleloomulikku, mis on osa meie varustusest ellujäämiseks. Lõks, millega sind püütakse, on üleloomulik, aga jõud, mis sind lõksust vabastab, on ka üleloomulik. Kui Jumal meid ei vabastaks, siis meil oleks häda kaelas ja raskused. Piiblis on ka näited, kuidas need, keda on ülendatud (kuningaks) ei osutanud halastust ja lõpetasid pimeduses, aga need, kes parandasid meelt ja pöördudes osutasid halastust, said ka ise Jumala halastuse osaliseks. Halastus on suur jõud. Kaastunne on suur jõud. See on meie relv, ärgem unustagem seda kasutada!

Kui tahad, et sind teenitakse (teenimisandidega, näiteks pastori kaudu), siis pead ka sina andma oma panuse. Jumal on seadnud selle niimoodi, et see oleks raamides. Vahel Püha Vaim tuleb ja teenib sind, kuigi sa pole osa Kristuse ihust. Sa oled automaatselt osa (Kristuse ihust), kui sa oled Jeesuse vastu võtnud, aga kui sa ei toimi oma osas Kristuse ihus, Püha Vaim tuleb teenib ikka, Jumala arm ulatub sinuni. Jumala arm ulatub ka päästmata inimeseni, viimase joodiku ja prostituudini ja väga tihti nemad pöörduvad rohkem, kui inimesed, kes istuvad kirikutes. Jumal on ikkagi armastav Isa, aga Ta on seadnud seaduspäraselt niimoodi, et leviite peavad üleval inimesed, sest neil polnud luba töötada ja ajalooliselt on olnud, et kui neil pole ülalpidamist, siis nad jooksevad laiali.

Apostlite teod 6:1-4 ja neljas salm on tänase jutluse lause: „Meie ise aga tahame pühenduda palvetamisele ja sõna teenimisele.“ Salmid 5-7. Me loeme seda, sest siin on üks komponent, mida ma tahan täna välja tuua. Vaata, Kristuse Ihu on selline inimene, et tema toimimiseks keegi peab tegelema ja kogudus on ka selline organisatsioon, et ta koos toimiks, on vaja, et ihu aitaks tal toimida. Efesose 6:18: „Ja palve ja anumisega palvetage igal ajal Vaimus ning selleks valvake kogu püsivusega ja eestpalvetega kõigi pühade eest“ ja nüüd tekib selline olukord, et need inimesed, kes on vastu võtnud Jumala ja kelle süda on pöördunud, Jumal näeb nende elu resultaadina seda, et nad on palves ja Sõna teenimises. See on see, milleks meid on kutsutud.

Mis see siis on? See ongi see mure ja hool, et hinged saaksid päästetud. Kas kõik peavad kohe jätma töökoha ja minema Sõna teenimisele? Ei, ei pea kõik. Need, keda Püha Vaim valib, aga igaüks on kutsutud sinna jõudma, et ta mingis oma eluetapis ainult muretseb Jumala palve ja Sõna levimise eest. Kui neid aidatakse, siis juhtub see, et need, kes on kutsutud Sõna teenima, saavad seda teha nii, et nad ei pea kõrvalteenistust tegema (oma igapäeva vajaduste katmiseks). Kui nad aga ei saa Sõnateenistuses ilma kõrval-tegevuseta hakkama, siis nende seaduslik osa nagu kahaneb sellest vaimulikust osast. Kui vaimulik osa kahaneb, siis need, kes peaksid saama teenitud, saavad selle võrra nigelamalt teenitud, sest see osa on natuke kahanenud. See on kõik nagu bilanss või tasakaal. Kui aga need, kes peavad Sõna teenima, aga ei tee seda, siis on see nende süü ja nemad vastutavad selle eest ja nende veri jääb nende peale. Kui nad aga teevad seda kogu oma hingest ja südamest, nagu nad oskavad, siis nad „plahvatavad“ Jumalas ja Jumal saab tuua esile oma plaani, sest neil on käed vabad.

Efesose 6: “10 Viimaks veel: saage vägevaks Issandas ja tema tugevuse jõus! 11 Pange ülle Jumala sõjavarustus, et te suudaksite seista kuradi salanõude vastu!” Sa ei saa eriti edukalt seista kuradi kavalate plaanide vastu, kui sa ei käi vaimus, sest vaimus on kohad, kus sa näed lõkse, vaenlast ja asju teistmoodi, kui sa näed füüsiliste silmadega. Salm 12: „Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega“ see tähendab, et kui sa lähed palvesse ja sa palvetad, siis midagi juhtub. Sa liigutad vaimumaailma jõude ja need jõud liigutavad ka sind. Vahel on nii, et vaenlane viskab sind selili – Paulust koguaeg üritati tappa, aga ära ei tapetud kunagi – ujus laevadega, sai peksa, põgenes korvidega lossi akendest välja, mõned vandusid, et nad ei söö enne, kui nad ta tapavad. See on nagu maadlus ja sellepärast, et ta käis ja kuulutas evangeeliumi, ärritas üles kõik, põhjustas segaduse ja tõi Kristusele võidu. Halleluuja!

Me peaksime võtma tõsiselt maadlemist/võitlemist vaimumaailmas (kurjuse jõududega), et kätte saada hingi, et võita maailma käest hingi Jumalale. Kas see läheb meile midagi maksma? Absoluutselt! See on vaimne maailm – kui sina palvetad, siis see mängib sulle vastu. Sa nagu maadled vaenlasega ja sa võidad teda ja ta vahel viskab sind ja sa tuled uuesti püsti, sellepärast et Kristus ütleb, kui te kukute, ärge jääge pikali, vaid tõuske ja võidelge edasi. Ärge jääge löögist magama, vaid minge ja võidelge. See on see sama sõnum, mida Juennine ütles, et me ei tohi enne läbimurret ära vajuda, vaid me peame uskuma läbimurde lõpuni, ükskõik mis küsimuses.

Salmid 13-16: “13 Seepärast võtke kätte kõik Jumala sõjavarustus, et te suudaksite vastu panna kurjal päeval ja jääda püsima, kui te olete kõik teinud. 14 Seiske nüüd ja teie niuded olgu vöötatud tõega ja teil olgu seljas õiguse soomusrüü 15 ja teie jalgades olgu valmidus minna kuulutama rõõmusõnumit rahust! 16 Kõigepealt aga võtke kätte usukilp, millega te võite kustutada kõik kurja põlevad nooled!” Näed, see ei ole selline tegevus, et naudid, jood kohvi ja oled lahe. See on selline tegevus, kus sinu pihta lastakse põlevaid nooli. Kahtluse nooli: kas sa teed õiget asja, kas sa oled õiges kohas, kas seda üldse on vaja teha, parem ära tee, mul on teisi mõtteid, teeme midagi muud, tule siit ära, see on jama, sa oled hulluks läinud, misasja sa jaurad niimoodi tundide viisi… Ja selline sosistamine käib ja kui see ei tööta, siis lastakse veel tulisema noolega…

Salmid 17-18: “17 Võtke ka päästekiiver ja vaimumõõk, see on Jumala sõna! 18 Ja palve ja anumisega palvetage igal ajal Vaimus ning selleks valvake kogu püsivusega ja eestpalvetega kõigi pühade eest “. Süsteem ihuga on loodud lihtsalt. See on tervik, kus igaühel on oma osa. Selleks, et kõik saaksid täita oma osa, on hea, et igaüks võtab omale tema osa ja püüab seda teha nii hästi/halvasti, kui ta oskab. Kui ta hakkab seda tegema ja see ei ole tema osa Kristuse ihus, mis siis juhtub? Siis sa saad teada, et see ei olnud sinu osa, et sul on teine osa. Aga kui sa kunagi tegema ei hakka, sa ei pruugi oma osa üles leida. Sa muudkui ootad ja ootad ja loed seda kirjakohta: tehke kindlaks oma kutsumine ja valik… Kuidas ma selle kindlaks teen? Kui ma hakkan liikuma, siis ma saan varsti aru, kas see on see, mida Jumal tahab või Ta tuleb mu juurde ja ütleb: „Mu laps, see on hea, et sa seda teed, aga mul on sulle veel midagi.“ Ja sa koged otsest juhtimist, sest Ta näeb, et Ta hüüdis su poole ja sa vastasid Talle. Ja niimoodi tuleb välja, et sa oled osa ihust, mitte ainult käed, mis on kellegi taskus, vaid käed, mis liigutavad asju, mida Jumal annab liigutada. Kui sa teed niimoodi, siis selles majapidamises igaüks on vabastatud tegema oma osa, mida ta peab tegema. Kogu jutu mõte on, et tingimata on hea, tarvilik ja vajalik palvetada üksteise eest, et me üksteist palves toetaksime, hoiaks, kaitseks ja julgustaks. Õnnistaks ja armastaks, sest see on ihu, mis toimib ja mis on loodud Jumala printsiipide järgi.

See ongi meetod, kuidas sinu vaimulik inimene kasvab, see on meetod, kuidas sind kistakse eemale sellest maailmast Jumala maailma. Jumala maailm on otsekui virtuaalne, sest kui Kristuse Ihu tuleb kokku, siis teenib neid Jumal Sõna ja teenib neid Vaim. Ja kui nad lähevad laiali, siis nad lähevad sinna, kuhu Jumala tuul neid viib ja juhib.

Ma ei tea, kas mind puudutas ühe Albaanlase tunnistus saates, võibolla. Ta tuli muhameedlikust maailmast, sattus Rootsi ja seal keegi hakkas temaga tegelema ja teda Kristusele tutvustama. Kuidagi ta võttis vedu ja praegu on ta Albaanias kristlik pastor. Ta ütles, et tänu sellele ta saigi kristlaseks, et keegi jagas talle Sõna. Me kunagi ei tea, kes Sõna üles korjab ja kes mitte. Sellepärast me võime ka Sõna välja jagada teadmatuses, julguses, et kui me Jumala Sõna välja jagame, siis, kuidas inimene sellele vastab, on tema ja Jumala vaheline asi. Ja hea on, kui me palvetame selle eest. Ma tahan teid julgustada, et mitte ainult palvesse jääma, vaid ka Sõna välja jagama sobival ja ebasobival kohal. Ära aja asju üle võlli töö juures, et sind kõik vihkama hakkavad ja tahavad sinust lahti saada.

Apostlite kohta kirjutati, et nad leidsid palju armu inimeste seas ja Issand lisas päästetuid päevas päeva (Ap 2:47). Mina ka sain päästetud, et üks võttis kätte ja viitsis mulle rääkida. Ma ei olnud siis kaine, kui ta mulle rääkis, aga huvitaval kombel järgmine hommik mäletasin seda, mis ta rääkis. Nii ulatub Jumala Sõna meieni, kui me saame olla palves ja anumistes ja palvetes, siis meil tekib ka tarkus, kuidas seda välja jagada. Võta see julgus. Meie asi on pakkuda (Jumala Sõna). Tihti inimene ei võta kohe vastu, mõni mõtleb mitu aastat, nagu mina, kui alles kolme aasta pärast lõi lambi põlema, et tõepoolest on Jumal. Mõnel on läinud vanemate päästmiseks 30 aastat ja seegi on suur arm.

Sellised olid tänased mõtted. Sa oled varustatud, su varustus on vaimus, sul on vaimuanded, kui sa neid taotled ja käima tõmbad. Jumal igatseb sind, et sa oleksid osa Kristuse ihust, mis ei hoia käsi ainult taskus. Selleks, et igaüks saaks teha oma osa, Jumal igatseb, et sa võitleksid vaimumaailma võitlust anumiste ja palvetega palvetades inimeste eest ja hüüdes Jumala poole. Et sa maadleksid Jumala maadlusi ja saavutaksid sellele maale ja rahvale õitsengu ja vabaduse vaimus, kus sa elad. Jumal igatseb lõpuks, et sa jagaksid Tema Sõna välja.

Pastor Taimor Kunnberg
Tule Kogudus, jutluse märkmed 20.08.2017

Eesti keelsete Piibli tekstide allikas on piibel.net

 

© Tule Kogudus
Üles
Kuula jutluseid: Jälgi meid: