Kuidas puudutada Jumala väge

Apostel Anselm Madubuko Tallinnas, 20.11.2017
Mul on hea meel olla siin, mulle meeldib Eesti, mulle meeldib Tallinn – see on üks imeilus maa, mida Jumal on teile andnud. Minu igatsus on, et Tallinn võiks saada päästetud, et Eestimaa saaks päästetud, et Baltimaad saaks päästetud, et Jeesus võiks ilmutada oma väge ja oma jõudu üle selle maa ja üle kõigi nende inimeste siin. Selle tõttu on mul hea meel, et mu vennas (pastor Taimor Kunnberg) teeb seda tööd siin ja ma tean, et Jumal õnnistab seda tööd, et puudutada kogu selle maa rahvast ja Jumal õnnistab teid, Jeesuse Nimel. Aamen.

Mu palve on, et te saaks võtta vastu selle sõna ja saaks õnnistatud selle läbi. Ma tulen Lagosest, Nigeeriast. Ma elan seal oma abikaasa ja lastega ja oma lastelastega. Ma toon ka nende armastuse ja tervitused teile.

Kõik, mida me teeme, peab tuginema Piiblile. Mina usun, et Piibel hõlmab endas Jumala Sõna ja Jumala Sõna on see, mis peitub Piiblis. Seetõttu kõik, mida me kristlastena teeme, peab tuginema Jumala Sõnale. Ma tahan julgustada igat kristlast täna siin, kandma hoolt selle eest, et sa kasutad Jumala Sõna korralikult, et Jumala Vaim võiks ilmutada Tema Sõna sulle, et sa näeksid seda Tõde, mis peitub Jumala Sõnas. Tõde peitub Jumala Sõnas, aga see on ühtpidi nagu peidetud, aga kui sa avastad selle Tõe, siis sa saad ka vabaks.

Tahan vaadata nelja viisi (läbi kolme õhtu), kuidas sa saad puudutada Jeesust. On palju võimalusi, kuidas sa saad Teda puudutada, sest Ta on Jumal, aga ma tahan täna vaadata Jeesust, kui Jeesus. Kui kedagi, keda me teame, et Ta on Vaim ja et Ta on kõikjal, aga me peame ka Piibli põhjal teadma, kuidas me jõuame Temani. Kuidas saada ühte imet Jeesuse käest, sest Jeesus on see, kes teeb imesid. Ta ei ole muutunud. Ta on seesama, eile, täna ja igavesti. Seega me peame õppima, kuidas saada Jeesuselt ime. On palju viise, kuidas see toimib, aga me vaatame nelja viisi Piiblis, kuidas me saame puudutada Jumala väge. Jeesus on Jumala vägi. Seetõttu ma palun, et Tema vägi võiks olla täna siin, et sa kuuleks seda Sõna ja võtaks selle vastu, et see Sõna puudutaks sind, õnnistaks sind, tervendaks sind, teeks su korda, annaks sulle väe ja muudaks sind ja muudaks sind kellekski, kes armastab Jeesust. Kõik, mida me teeme, see kõik on Jeesuse nimel.

Vaatame Markuse 6:56. Ma ütlesin, et on neli viisi, kuidas puudutada Jumala väge. Me vaatame Jumala Sõna ja sealsete inimeste tegevuse põhjal, kuidas saada osa Jumala väest ja kasutada seda väge, et saada päästetud, saada terveks, saada õnnistatud, saada vabaks, liikuda elus edasi. Markuse 6:56: „Ja kuhu ta iganes tuli, olgu küladesse või linnadesse või asulatesse, asetati haiged turgudele ja paluti Jeesust, et nad saaksid puudutada kas või tema kuuepalistust, ja kes iganes teda puudutasid, need paranesid.“ Piibel ütleb, et kuhu iganes Jeesus läks, tõid nad oma haiged välja seal ja ütlesid, minge, et Jeesus saaks puudutada teid, õigemini, teie minge ja puudutage Teda.

Kõik need ajad Piiblis, me näeme Jeesust, kus Ta käis ja puudutas inimesi – Ta käis mööda maad, tehes head ja tervendades kõiki, kes olid rõhutud ja vaevatud deemonite poolt, sest Jumal oli Temaga (Ap 10:38). Jeesus ei puhanud, vaid päiksetõusust päikseloojanguni Ta käis mööda maad, tervendas haigeid, kuulutas Jumala Sõna, ajas välja deemoneid. See oli Tema stiil, aga need inimesed siin, nemad olid teistmoodi. Siin on öeldud, et nemad tahtsid puudutada Jeesust, sest nad uskusid, et kõik need, kes puudutavad Teda, saavad terveks. Ma olen kindel, et nad olid kuulnud sellest veritõbisest naisest (Mk 5:24-34). Piiblis on öeldud, et ta oli kaksteist aastat arstide ja kelle iganes juures, aga miski ei muutunud paremaks ja mida enam ta püüdis ravimite abil terveks saada, seda hullemaks lugu läks. Nii, et ta ütles: „Kui ma vaid saaks puudutada Jeesuse kuuepalistust, siis ma saan terveks…“ Tema olukord oli väga nadi. Ta oli 12 aastat kaotanud verd, nii et tal ei olnud jõudu ja seal oli niipalju teisi, kes Jeesuse ümber olid. Sel naisel polnud kerge puudutada Jeesust.

Sa pead mõistma midagi – Jumal armastab sind, aga Jumal tahab, et sa pingutaks veidi. Ta tahab, et sa näitaks üles huvi Tema vastu, et sa näitaks, et sa tahad, et Ta tervendaks, sest sa usud, et Ta on tervendaja. Sa ei saa lihtsalt lebotada kodus ja öelda: „Jumal, kui tahad, siis tee mind terveks!“ Ta tahab, et sina ka teeks midagi. See naine ütles, et kui ma vaid saaks puudutada Tema kuuepalistust. Jumal ei kõrvalda kõike meie teelt, aga Jumal ootab, et meie ise liiguks ja teeks midagi. Vaatamata faktile, et see naine oli nõrk, ta pidi ikka seal võitlema ja läbi suruma. Jumal tahab, et sa ka pingutaksid. See ei ole üldse küsimus Jumalas, see küsimus on sinus ja Jumalas. Jumal ei saa seda üksi teha – Ta vajab meie koostööd. Kui mitte, siis Ta oleks ju võinud lihtsalt selle naise koju minna, sest naine oli nii väsinud – ta oli 12 aastat haige olnud. See pole just lihtne, olla 12 aastat haige ja mitte tavaline haige, vaid ta kaotas kogu aeg verd ja jõudu. 12 aastat! Aga Jeesus ei läinud tema koju. Jeesus teadis täpselt, kus ta elab – Ta teadis kõike, aga Jumal ei tee kõike. Ta tahab, et ka sina teeks midagi. Ta nägi, kuidas naine läks kodust välja selle väikese jõuraasuga, mis tal veel oli. Ta nägi, kuidas naine tuli välja ja kuidas ta litsus sealt läbi rahvahulga, püüdes inimesi eemale lükata – see oli väga raske, aga ta ometigi tegi seda. Tuhanded seal trügisid ja tunglesid Ta ümber, aga see väike naine, tema ei hoolinud oma olukorrast, sest ta uskus midagi, et kui ta ainult saaks puudutada Jeesuse kuuepalistust, mitte pead, aga Tema jalgade osa, Tema kuuepalistust – kui ma ainult saaks Tema selja taha. Kujuta ette seda naist, et ta ütleb kellelegi: „Oo, ma tahan puudutada Jeesust…“ Mis mõttes sa tahad puudutada Jeesust? Tuhanded inimesed tunglesid Jeesuse ümber ja naine oli nõrk, väsinud, kaotanud verd 12 aastat. See ei olnud üldse võimalikki, aga naine oli otsustanud, et Jumalaga käimine või tee pole lihtne, aga see on võimalik.

Kui sina otsustad midagi ära, kui sa otsustad leida Jeesuse, siis isegi, kui see on raske, et saada oma tervenemine, et saada oma vabanemine, et saada oma võitu – see ei ole kerge, aga Jumal ootab, et sa vähemalt püüaks, annaks oma parima igas oma elu valdkonnas. Inimesed on kannatanud aastaid. Jumala vägi on siin, aga inimesed istuvad lihtsalt käed rüpes. Nad ütlevad: „Jumal ma palun tee seda…“ Kui see oleks vähegi võimalik, ärkad hommikul üles ja ütled: „Oo Jumal, aitäh selle päeva eest! Jumal, Sa tead, et ma armastan Sind ja ma tean, et Sina armastad mind ka. Kas sa nüüd palun peseks mu puhtaks hommikul? Vii mind dušši alla. Valmista mulle hommikusööki, too mulle toitu, Sa oled ju kõikvõimas ja väeline…“ Ta ei tee seda, sest Ta on andnud sulle süüa midagi, käed ja jalad, kupu alla midagi – kasuta seda! Nii see naine litsus seal ennast rahvahulgast läbi.

Ma olin Ukrainas ja seal oli üks mees Aafrikast, Kongost, kes oli abielus ühe ukrainlannaga. 10 aastat tagasi oli mul üks koosolek Ukrainas. Sel ajal, kui ma seal olin, nad kuulsid, et ma olen Ukrainas, aga nad ei teadnud täpselt, kus, sest ma liikusin linnast linna ja nemad ka käisid linnast linna, kuni nad said teada, kus ma olen. Nad käisid päris paljud paigad läbi, et teada, kus ma olen ja nad küsisid, kas sa palun palvetaks me eest. Ma küsisin, milles asi. Nad ütlesid: „Me ei saa kuidagi last, oleme kõike proovinud. Arstid ütlevad, et me ei saa lapsi. Me nii väga tahaks, me oleme pikka aega abielus olnud, aga mu mees ei ole võimeline lapsi saama. Me vajame imet.“ 10 aastat tagasi oli see ja ma palvetasin nende eest. Ma olin nendega ühel meelel, et Jeesus kingiks neile ühe ime ja siis ma läksin ära ja ma ei näinud neid enam. Nüüd ma olin jälle Ukrainas, eelmine kuu, jutlustasin Kiievis ja ma nägin seda meest seal kuskil tagaosas – ma ei olnud näinud teda 10 aastat. Nii, et kui ma lõpetasin jutlustamise, ta tuli mu juurde. „Ma pole sind näinud 10 aastat, ma olen otsinud teid.“ Ma ütlesin, ma olen käinud siin, aga mitte Kiievis. Ta ütles: „Las ma nüüd šokeerin teid“ ja siis ta viipas oma käega (saali poole) ja ta naine ja üks väike tüdruk jooksid minu juurde. Mees ütles: „See väike tüdruk on 10 aastane. See on see kaunitar, kelle eest sa palvetasid ja Jumal kinkis meile selle ime ja nüüd meil on laps.“ Ma ütlesin: „Vau!“ Ma olin nii elevil. Imearmas tüdrukutirts, 10 aastane, väga nunnu ja ma mõtlesin, millist imelist Jumalat me teenime. Siis ma hakkasin mõistma, et nad vägagi litsusid/pressisid läbi olukordade. See ime ei tulnud neile kergelt. See võitlus, selline, nagu edasi rühkimine, edasi surumine ja Jumal nägi nende usku.

Eile ma olin Vilniuses ja kui ma olin lõpetanud jutlustamise, üks naine tuli mu juurde ühe tüdrukuga. Üks teine tüdruk, 12 aastane ja ta ütles mulle: „Te käisite Kaunases, 12 aastat tagasi ja me saime lapse. Me ei saanud lapsi, sest mu mees oli impotentne, aga te palvetasite meie eest ja nüüd meil on laps, 12 aastane.“ Ma ütlesin: „Vau!“ ja nad ütlesid: „Me surusime läbi, samamoodi.“ Sa pead nagu litsuma läbi, et saada midagi Jumalalt. Põhjus, miks inimesed ei saa midagi Jumalalt, on see, et nad tahavad, et Jumal teeks kõike, aga on aegu, kus Jumal tahab, et meie pressiksime läbi.

Kui see veritõbine naine nüüd lõpuks jõudis Jeesuse juurde, siis ta puudutas Jeesust. Ja Piiblis on öeldud, et Jumala vägi läks välja Jeesusest ja see tõi esile ime ja naine oli koheselt terve. Jeesus küsis: „Kes mind puudutas?“ ja naine kartis, aga ometi ta oli surunud läbi selle rahvahulga ja puudutanud Jumala väge. Jumala vägi on puudutatav! Jumala vägi, see on puudutatav, kättesaadav! Ime on võimalik! Jumala jaoks, Luuka 1:37 on öeldud: „sest Jumala käes ei ole ükski asi võimatu.“ Ma usun seda! Mitte miski, mitte miski pole Jumala jaoks võimatu, kui vaid sina usud!

Probleem ei ole Jumalas, probleem on inimeses. Ma ei tea, mida sina tahad. Võib-olla sa ei tahagi midagi. Pole viga, aga kui sa tahad midagi, siis on võimalik, et sa ka saad selle. Selle unistuse, see unistus võib täituda. Jumal võib tõsta sind üles, Jumal võib õnnistada sind, Jumal võib kõrvaldada su valu, Jumal võib kõrvaldada kõik pinge. Jeesus võib päästa su ja kinkida sulle rahu, Ta võib kinkida sulle hea une, Ta võib kinkida sulle hea töökoha, Ta võib õnnistada su rasket tööd. Aamen!

Nii paljud, kes puudutasid Teda (Jeesust), nad said terveks (Mk 6:56). Kui sina puudutad Teda täna, või homme õhtul või kolmapäeva õhtul, siis sa võid saada terveks, sa võid saada oma ime, sa võid saada oma läbimurde, sa võid saada uue töökoha, sa võid saada hea elu, kui sa vaid usud. Kõik on võimalik neile, kes usuvad (Mk 9:23). Ütle: „Ma usun!“ Piibel ütleb, kui mina usun, siis ma saan nägema Jumala au (Jh 11:40).

Esimene viis, kuidas puudutada Jumalat, ära unusta seda, on nagu ma ütlesin – läbi oma tegutsemise, läbi oma initsiatiivi. Tegutse! Usk on nagu fakt, aga usk on ka tegu. Usk ilma tegudeta ei ole mingi usk. Sa võid omada usku ja teha mitte midagi ja kui sa ei tee midagi, siis seetõttu, et sul pole usku. Kui usk tuleb sulle, siis see paneb sind ka liikuma. Aafrikas, nö kolmandal maailma kontinendil, me oleme saanud ilmutuse Jumala usust, et Jumalaga on kõik võimalik. Aafrikas ma alati ütlen Jumalale: „Kui see vastab tõele, siis ma tahan näha imesid.“ Ta ütleb: „OK! Kui usud, siis näed.“ Ja me näeme imesid. Haiged saavad terveks, deemonitest vaevatud saavad vabaks, vaesed saavad rikkaks, inimesed näevad läbimurdeid.

Aafrikas, ilma et sul oleks raha pangas, me suudame ehitada erinevaid hooneid, mis võivad mahutada 5-7 tuhat inimest, miljoneid inimesi, ilma mingi laenuta, usu läbi. Me näeme erinevaid asju sündimas, sest me usume. Me ei ole midagi võlgu pankadele, meil on kõik hooned Jumalale. Mitte mingid väiksed hooned, sest Jumal on suur. Kui vaid Jumal leiaks inimesi, kes usuvad sellesse. Need päevad on möödas, kus Aafrika sõltus Euroopast ja Ameerikast, et saada raha. Nüüd me ütleme Jumalale: „Kui Sa oled sama Jumal Euroopas, siis me tahame seda näha ka Aafrikas! Me ei taha minna Euroopasse raha kerjama. Me tahame sind näha tegutsemas siin!“ Ja Ta teeb seda! Me ei ole mingid kerjused, me teeme asju Jumalale – me oleme teles, raadios, peame krusaade, suuri asju Jumalale. Tegutsemine! Kui me aga istume maha, siis mitte midagi ei sünni, kui me aga ajame end sirgu ja hakkame tegema midagi, siis Jumal ilmub välja ja ilmutab end ühel võimsal moel. Mu palve täna õhtul on, et Jumal ilmuks välja ka sinu elus ja näitaks sulle, et Ta ei ole muutunud. Kus iganes Ta näeb usku, siis Ta tuleb sinna. Tegutsemine.

Vaatame mõningaid tegutsemisi. Luuka 5:17-25. Kui sina usud Jumala väesse ja sa usud, et see on kohal, siis sa saad ka oma ime. Piibel ütleb: kus kaks või kolm on Tema nimel koos, seal on Tema nende keskel (Mt 18:20) ja ma näen siin rohkem, kui kahte või kolme. Nii, et Ta on täna siin! Iga kord, kui inimesed kogunevad Jeesuse Nimel ja me oleme täna teinud seda, siis Tema vägi on kohal. Usu seda ja sa saad nägema seda. Inimesed on koos ja Tema vägi oli seal, et tervendada. Mis see vägi oli, milles see vägi seisnes? Tema vägi oli seal, aga see vägi ei suuda midagi, kuni usk tuleb. Kogu Tema vägi on alati kohal, aga usk ei ole alati mitte.
Kui vaid Jumala rahvas suudaks uskuda! Kuidas me suudame? Läbi tegutsemise, sest see viis, kuidas sa tegutsed ja käitud, see näitab, kas sul on usku. See viis, kuidas sina tegutseb, mõjutab seda, kuidas sa räägid. Tegutsemine käib käsikäes sellega, mida sa ütled, sest see, mida sa ütled, mõjutab seda, kuidas sa käitud. Nii, et kui sa ütled õigeid asju, siis võimalus on, et sa ka käitud õigel moel ja sa saad seda, mida sa vajad Jumalalt. Kui sa ei taha Jumalalt midagi, siis lihtsalt õpi Teda rohkem tundma. Kui sa ütled, et mul ei ole midagi tahta Jumalalt, mul on hästi, siis õpi Teda rohkem tundma ja mõjuta selle läbi rohkem inimesi – ära hoia usku ainult iseendale. Sa ei saa istuda käed rüpes ja samal ajal uskuda. Sa ei saa usus istuda ühe koha peal. Tõeline usk on nakkav. Tõeline usk tahab puudutada kõiki ja rääkida kõigile. Nii, et kui sa hoiad suu lukus, siis sul pole usku, kui sa ei tee midagi, siis sul pole usku. Tegutse!

Issanda vägi oli seal, aga usku polnud. (Lk 5:18) Seal oli mees, kes oli sündinud halvatuna, see tähendab, käed, jalad, kogu ihu ei toiminud. Tema koht oli nii-öelda, maas, igaveseks, kogu ta elu. Mäletate, Jumala vägi oli seal, aga seal ei olnud usku. Tänu Jumalale, et seal olid need neli meest, kellel oli usku. Ma ikka ütlen inimestele: „Sõbrusta nendega, kelle on usku!“ Kui sul ei ole usku, siis otsi inimesi, kellel on ja ole nendega, sest usk on nakkav. Kui sina oled inimestega koos, kellel on usku, siis sa kuuled iga päev: „See on võimalik! Sa saad selle! Sa võid saada võlast vabaks! Su ihu võib saada terveks! Su abielu saab taastatud! Su lapsed võivad saada terveks! Jumal võib seda teha, kui sa seda usud!“ Jumalaga koos pole miski võimatu. Usk tuleb, kui sa kuuled ja kuuled ja kuuldu tuleb Jumala Sõnast. Su elu saab muutuma, kui sa kuuled õigeid sõnu. Kui sa kuuled õigeid sõnu, siis sa hakkad rääkima õigeid asju ja kui sa hakkad rääkima õigeid asju, siis sa tõmbad Taeva tähelepanu endale ja enne, kui sa arugi saad, on su olukord juba muudetud. Jumal ei ole mingi mustkunstnik, aga Ta on Jumal, kes tegutseb usu põhjal. Tema ise toimetab usu kaudu ja meie peaks elama usust. Piibel ütleb, et ilma usuta on võimatu olla meelepärane Jumalale, sest see, kes tuleb, peab uskuma, et Tema on (Hb 11:6). Sa pead uskuma, sa ei saa olla lihtsalt mingisugune passiivne kuju, vaid sa pead tegutsema, su usk peab olema aktiivne.

Neli meest, nendel oli usku ja nad olid näinud Jeesust, olid kuulnud Tema tegudest ja nad ütlesid endile: „Me oleme kindlad, et Jeesus võib puudutada meie venda. Kui me vaid kuidagi saaks selle mehe Tema juurde.“ Ja siis nad leidsid viisi. See on usk! Teadmine, et su olukord võib muutuda, see on usk. Ma olen tulnud ütlema teile, kus iganes te ka täna ei oleks või te olukord on väga kehva, aga kui sa tahad, siis see võib muutuda Jumala väe läbi. Sa võid tõmmata Jumala ligiolu ja väge. Jeesus on see vägi ja sa võid puudutada Teda läbi oma tegutsemise. Sa saad nägema Tema väge, sest sa usud. Nii, et nad kandsid oma sõbra. Nad ütlesid oma sõbrale: „Me tahame su viia Jeesuse juurde“ ja ta ütles: „OK, lähme!“ Nad panid ta ühe vaiba raami peale ja kandsid teda.

Oo Jumal, anna meile sõpru, kes usuvad. Mina ei taha olla sõber nendega, kes ei usu. Ma tahan olla nendega, kes usuvad. Ma usun Jumalat. Ma uskusin Jumalat, kui ma olin väike ja ma ütlesin: „Jumal tee minust midagi, ma ei taha lihtsalt surra.“ Ja ma hakkasin uskuma sellesse. Ma hakkasin uskuma Temasse, hakkasin rääkima Temaga ja ütlesin: „Jumal võib seda teha. Maailm peab tundma Jeesust läbi minu, enne, kui ma suren.“ See tundus võimatu. Ma olen pärit ühest külakesest Nigeerias, kus on 15 miljonit inimest. Kuidas Jumal oleks üldse pidanud jõudma minuni? Aga ma hakkasin uskuma sellesse. Mul oli usku, mul ei olnud sentigi taskus, aga usk oli südames ja Jumal hakkas tõstma mind. Ja täna, osad inimesed saavad kuulda mind, üle maailma. Jumal on viinud mind üle maailma kuulutama Tema Evangeeliumi. Ma olen näinud sadu ja tuhandeid inimesi päästetud saamas, vabaks saamas. Ma olen kuulnud tuhandeid tunnistusi ja ma tean, see, mida ma ütlen, on tõsi, sest ma olen seda kõike kogenud. Kui ainult Jumal leiaks inimesi, kes võtavad seda tõsiselt ja kellel on savi sellest, mida teised arvavad.

Nad kandsid oma venda, ütlesid, lähme Jeesuse juurde ja nad kannavad teda, nad jõudsid sinna majja, kus Jeesus oli. Inimesi oli seal kõikjal ja keegi ei püüdnud neile mingit teed sillutada seal, aga usk on see. Nad jõudsid ukseni, küsisid: „Kas me saaks siit läbi?“ Teised ütlesid: „Kuule, me oleme ka siin, ega me nalja ei tee siin, me tahame ka Jeesuselt abi saada. Vabandust, hiljaks jäite!“ See on tegelikkus. Ma oleks oodanud, et kui nad näevad, et kui kedagi tuuakse mingi madratsiga, nad oleks astunud kõrvale ja öelnud: „Jaa, palun minge!“ Aga mulle on üks asi selgeks saanud, elu ei anna sulle kunagi seda, mida sa väärid! Sa saad elust seda, mille nimel sa ise võitled ja kui sa ei võitle, siis sa ei saa ka midagi. Sa pead olema üks võitleja. Ma ei räägi mingist füüsilisest madinast, aga vaimulikust võitlusest. Seda, kui sa treenid oma vaimulikke muskleid, seda, kui sa käid vaimulikus jõusaalis, kus sa treenid oma vaimulikku biitsepsit Jumala Sõna kangiga, nii, et sa oled võimeline sõdima vaenlase vastu ja võtma selle, mis kuulub sulle. Kui sa ei võitle, siis sa sured lihtsalt tavalise inimesena ja see on üks kohutav asi peale seda kõike, mida Jeesus tegi, surra lihtsalt mingi tavalise inimesena. See ei ole hea. Sa pead hakkama võitlema. Sa pead ütlema: „EI! Ei sellele, mida saatan mu teele toob! Ei haigusele! Ei vaesusele! Ei läbikukkumisele! Ei surmale! Jah elule! Jah kasvule! Jah heale elule! Jah jõukusele! Jah tervisele! Jah rõõmule! Halleluuja! Jah lastele! Jah perekondadele! JAH, sest see on võimalik läbi Jeesuse! Kõik on võimalik, Jeesuse Nimel!“

Nad jõudsid sinna ukseni ja küsisid: „Kas me võiks siit mööda minna?“ „Ei, ei, me kõik ootame siin midagi, vabandust.“ Nad üritasid, aga kedagi ei huvitanud. Mulle meeldib Aafrika. Euroopa on muidugi ilus, aga probleem ilusa Euroopaga on, et te olete liiga rahulolevad siin – no kui Jumal ei tee, lähen arstile siis, tema korraldab ära, et mis mõtet üldse on palvetada… Ma olin kord Ameerikas ühes restoranis ja keegi kukkus seal kokku, seal, kõigi silme all. Lihtsalt keegi kukkus kokku ja kahe minutiga oli kiirabi kohal. Ma ütlesin oma sõbrale, kui see lugu oleks juhtunud Aafrikas, poleks mingit kiirabi, vaid palve ja see on meid seal Aafrikas muutnud väga teravaks, ärksaks. Aga teie siin? Kui ma ütlen palvetage, siis küsite: „Miks?“, ütlen paastuge, küsite: „Miks? Ei, ei, meil on kõik hästi.“ See on ohtlik! Seetõttu saatan möllabki väga palju Euroopas. Kogu Lääne Euroopa on saatana mõju all. Vaimulikus mõttes on Euroopa täiesti surnud, sest seal on täielik pimedus. Inimesed ei tunne Jumalat. Inimesed ei tunne Jeesust. Inimesed tahavad olla vabad, tahavad olla geid ja teha mida iganes. Ei ole mingit aega Jumalale. Kõik on väga rõõmsad ja rahul. Milleks palvetada? Milleks esmaspäeval minna kirikusse? Pühapäeviti on ikka kiriku aeg. Täitsa üllatav näha teid kõiki siin täna. Olge väga õnnistatud! Euroopas pole kellelgi aega Jumala jaoks. Ameerikas, seal pole ka kellelgi aega Jumala jaoks. Ühendkuningriigid, Inglismaa, on praegu juba islami rahvas. Kui kohutav! Jeesuse valgus on enam-vähem ära kustutatud Inglismaal, seetõttu Inglismaa ei ole enam Suurbritannia, vaid on lihtsalt Britannia. Ma käisin 70-nendatel, 80-ndatel Londonis. London oli ilus linn, aga täna ei ole seal enam midagi järgi jäänud. Jumala headus ja kogu see lugu on sealt nagu ära pööranud. Seetõttu vajab Jumal teid siin! Ta tahab, et te oleks tugevad, ega laseks tulla teistel ja võtta üle oma maa. Te peaksite hoidma seda ja võitma selle Jeesusele, valgusele, evangeeliumi valgusele, et see säraks kogu Ida-Euroopas.

Kui keegi Aafrikas ära minestab või veel enam, sureb, siis meie ei vali 112, vaid meie 112 on Taeva poole palve läbi. Kui su maja läheb põlema ja sa kutsud tuletõrjujad, nad ei pruugigi kunagi tulla. Nii, et me hüüame hoopis Jeesuse poole ja me oleme näinud, kuidas Jeesus on kustutanud tulekahjusid. See kõik on raske ja Jumal lasebki meil võidelda kõige pärast. Naudi seda! Meid on loodud selle jaoks.

Kui nad jõudsid ukseni, ei olnud mingit kohta seal. Nad ütlesid: „Lähme proovime akna kaudu.“ See nõuab ikka usku, kui sa tead, et uks on juba kinni, lukus ja siis sa lähed, üritad akna kaudu. Tavaline asi on see, et kui uks on lukus, siis sa lähed lihtsalt koju, aga kui need kutid nägid, et ukse kaudu ei saa, siis nemad ei läinud koju. Nad ütlesid: „Proovime akna kaudu.“ Peab ikka olema usku, et tahta minna läbi akna. Seda nimetatakse juba radikaalseks usuks. Radikaalne tegutsemine! Sa pead radikaalselt tegutsema!
Nad läksid akna juurde ja küsisid, kas me võiks siit sisse tulla. Neile öeldi: „Hullud olete või? Siin ei ole mingit ruumi, et tulla.“ Aken taas kinni. Tänu usule nad ei läinud koju, vaid ütlesid: „Ronime! Läheme ronime sinna katusele.“ Ja nad ronisidki katusele ja hakkasid katust lõhkuma. Kujutad ette, kui see kena ruum siin hoones ja siin kuulutatakse Jumala Sõna ja korraga me kuuleme mingit kobinat ja kukkumist seal üleval. Nad lõhuvad seal katust! See nõuab ikka usku. Seni, kuni sul ei ole sellist katust lammutavat usku, sa ei näe ka oma imet.

Kas sa panid tähele, et Jeesus ei nurisenud selle üle. Ta ei nurisenud selle üle. Inimesed ütlesid: „Kuule, pastor, mis seal toimub?“ Aga Jeesus jätkas jutlustamist ja kui nad olid katuse seal lõpuks lahti saanud ja lasid oma venna sinna alla, siis, kui Jeesus vaatas üles, siis Ta ei näinud seda lõhutud katust, vaid Ta nägi nende usku. Halleluuja! Ta nägi nende usku ja see on tegutsemine, radikaalne tegutsemine. Ta nägi nende usku. Kas te teate, et enne, kui see mees alla lasti, Jeesus ütles: „Su patud on sulle andeks antud! Sa oled terve!“ Ja seal ta oli. See on vägi, mis peitub tegutsemises. Tegutsemine laseb sul näha ja kogeda Jumala väge. Sul on aeg, kui sa tahad näha Jumala väge ja ühte muutust tulemas esile, siis sa räägid ja tegutsed positiivsel meelel ja see toob muutuse. Jeesuse Nimel.
(Jätkub kahel õhtul)

Apostel Anselm Madubuko 
Tallinnas, 20.11.2017, Anne-Ly Raukas tõlke alusel kirjutatud jutluse märkmed
Korraldaja: Eesti Kristlik Tule Kogudus

© Tule Kogudus
Üles
Kuula jutluseid: Jälgi meid: