Ülistuse olulisus

Kui me hakkame ülistama, siis võtame kõik sellest osa! Kui me ei võta ülistusest osa ja hakkame Jumala Sõna kuulama, siis juhtub, et kõik nädala jooksul kogunenud mured ja muu meie sees – enese tegemised ja tegemata jätmised – kui me ei tühjenda end sellest kõigest, mis meisse nädala jooksul on kogunenud, siis me ei saa kontakti Jumalaga, sest meisse ei mahu enam Sõna, mida pastor meile pärast ülistust räägib. Seepärast on oluline kõik asjad maha panna ja Jumalaga ühendust saada ja saada täis Püha Vaimu. Sõna ongi Jumal ja muudab meie elusid, seepärast on oluline saada Sõna enda elusse.

Jh 1:1-3: “1 Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumala juures ja Sõna oli Jumal. 2 Seesama oli alguses Jumala juures. 3 Kõik on tekkinud tema läbi ja ilma temata ei ole tekkinud midagi. Mis on tekkinud …” See sai mulle nagu ilmutuseks.
Vaatame 1Ms 1:1-3: “1 Alguses lõi Jumal taeva ja maa. 2 Maa oli tühi ja paljas ja pimedus oli sügavuse peal ja Jumala Vaim hõljus vete kohal. 3 Ja Jumal ütles: „Saagu valgus!” Ja valgus sai.

Ilma Jumala Sõnata ei ole sündinud mitte midagi. Alguses oli Jumala Vaim ja Sõna. Jumal ütles ja nii see sai. Kui me võtame Piibli, see on Jumala Sõna ja kui me nüüd võtame seda Sõna enda ellu ja hakkame seda uskuma enda ellu, siis kõik saab selle Sõna läbi meie ellu. See on niivõrd elav, niivõrd loov see Sõna ja usume seda enda ellu, et kui kui Jumal suutis kõik luua selle Sõna läbi, siis see toimub meie elus täpselt samamoodi – me saame võtta selle enda ellu ja see annab meile kõike, mida Jumala Vaim tahab meile anda.

Pastor Arda Kunnberg
Tule Kogudus, sõnumi kokkuvõte, 17.09.2017

 

© Tule Kogudus
Üles
Kuula jutluseid: Jälgi meid: