Tunnistus

Laulsime lunastusest. Mõistke, need ei ole lihtsalt (suvalised) sõnad, see on Tõde! Ma kunagi võtsin Jeesuse vastu oma südamesse, mitte kirikus, vaid köögis. Jumal ise tuli mu juurde ja pärast seda kutsuti mind kirikusse. Ma ei mõistnud, miks on vaja sinna minna. Ma tean, et Jumal on olemas, ma usun Temasse. Aga ma otsustasin, et OK, kui sa (ema) käid mulle niipalju peale, ma tulen, et sa maha rahuneksid.

Tulin kirikusse, kõlas ülistus ja teate, mis juhtus? Kui kõlas see laul, mida me laulsime täna: „Oled suur…“, ma, teadmata, miks, hakkasin nutma. Pisarad voolavad ja voolavad, aga pea ei saa millestki aru. Nagu oleks kaks Galinat. Läksin pastori juurde ja küsisin: „Mis minuga kirikus toimub? Kui te laulate: „Oled suur…“, siis pisaraid muudkui voolab.“ Ta ütleb: „See on väga hea, õde!“ OK, kui hea, siis hea 🙂

Hiljem sain aru, mis toimus. Kui kõlab Vaimus võitud laul, siis Jumal tervendab meid sisemiselt. Pea ei saa sellest aru, seesmiselt midagi aga toimub. Miks? Sellepärast, et Jeesus tuli ja ütles: „Ma ostan nad välja (ma lunastan nad) ja nad ei saa enam olema saatana ja patu orjad! Vaata, see on minu hind – mu Veri, mu elu!“

Tema veres on elu ja lunastus, ma olen nüüd Tema oma ja mitte keegi ei saa seda ära võtta, aga minu pea segab, sest kogu elu me oleme harjunud mõtlema mitte nii, nagu mõtleb Jumal. Mul on raske mõelda, et ma saan lõhkuda patus elatud elu väljakujunenud rutiini. Aga Jumal ütleb: „Ei! Tõde on milleski muus! Sa oled nüüd seesmiselt uus inimene! Pea mõtleb veel vanaviisi, aga sa oled uus! Alusta mõtlemist, nagu on uuele inimesele kohane.“ Piibel nimetab seda meele uuendamiseks.

Sõnum

Sul pole probleeme alkoholiga – su pea töötab inertsist! Kuid sinu sees on vägi öelda: „Ei! Ma ei ole kellelegi võlgu, ma ei lähe teiega jooma. Mul on teine kodakondsus”. Vaimses maailmas kõik näevad, et sul on Taevane kodakondsus, sul on (otsekui) pitsat otsa ees, mille Jumal pani. Ta mõtles, OK, sinu eest on mõtet maksta, et sa oled seda väärt! See on tõde, mitte lihtsalt minu sõnad. Jumal otsustas nii, et sa oled väärt seda, et Ta annaks oma ainsa Poja, sest mitte keegi ei suuda sind lunastada, kuna pole sellist patuta verd, ainult Jeesuse veri. Ja Ta ütles: „Ta on seda väärt!“

Aga kuidas pea mõtleb? „Ah, ma saan ise oma elu kuidagi korraldatud“. Aga me ei oska elada uutmoodi, meil on vaja õppida, kuidas uues elus elada. Õndsam on anda, kui varastada. Miks? Sest sind ei ole loodud varastamiseks. Kui sa hakkad valetama ja varastama, siis sul läheb väga halvasti. Kui sa hakkad elama uuel viisil – Jumala viisil ja Jumalaga, siis peas toimub „revolutsioon“. Alguses, võib-olla, ei ole kerge, aga pärast on väga hea 🙂

Ma räägin oma elust – tasub kannatlik olla 20 aastat, sest Jumal on kõikvõimas. Alustage nende sammudega, mis tunduvad justkui ebareaalsed, sest teil on selleks vägi. Veri ei ole valatud niisama! Imed on meie jaoks. Vabadus on meie jaoks. Kui mul on Taevane „pass“ (kodakondsus), siis ma peaksin käituma nagu Taevariigi kodanik, mitte nii, nagu ma varem elasin. Ma saan hakkama. Ärge kuulake oma pead, ta mõtleb veel vanamoodi. Elage nagu pühad inimesed: ärge valetage, ärge varastage, ärge soovige ligimesele halba. Te saate hakkama, sest me oleme lunastatud! Aamen.

Galina Salumaa
Tule Kogudus, tunnistus ja sõnum, 24.09.2017