Jumal räägib meiega erineval kujul ja kombel, aga me ei pane alati tähele ja see on suur probleem. Ja me ei tunne seda ära ka vahel. See ei ole see, et Jumal ei räägi. Jumal räägib väga imelike asjade ja olukordade kohta. Huvitaval kombel need asjad niimoodi vaimumaailmas tulevad kokku (keegi näeb unenäo, teine palvetab ja asjad hakkavad formeeruma) ja siis kui sa ei oota ja sealt kust sa ei oota ja teistmoodi, kui sa arvad. Jumal kasutab oma asju omal kujul ja kombel ja teisel moel.

Kas teie ka otsite või huvitute, et kuulda Jumalalt? Mina küll tahan! Ma vajan seda! Ma olen ära õppinud teate mille? Ma pääsen „siseinformatsioonile“ juurde. Teisiti öeldes, ma saan üleloomuliku tarkuse või teadmise mõne asja või olukorra kohta, kas seda teha või mitte teha. Kahjuks ma ei saa alati niimoodi ja kahjuks me ka eksime tihti, aga see ei tähenda, et Jumal ei räägiks, vaid see pigem tähendab, et mina ei tõlgenda seda, mida Ta mulle näitab või pakub, niimoodi arusaadavalt, et see oleks õiges kontekstis. Eks me kõik teeme vigu. Eks me kõik otsime ja ka leiame ja täna ma räägingi neljast inimesest, miks neil asjad rohkem toimisid, kui mõnel teisel ja kas meil on võimalik midagi teha, et Jumalaga kontakti astuda ja lähemale.

Jumal on isik. Kui Ta on isik, siis saab Teada mõjutada. Me kõik mõjutame üksteist ja niimoodi see ongi seatud. Me lihvime üksteist. Ka puhastame üksteist teatud määral. Samamoodi saab ka Jumalat mõjutada sellisel kujul, nagu Ta ise on lubanud meil ennast mõjutada. Ta on lubanud ennast mõjutada palve teel. Ta on lubanud enda poole pöörduda palve kaudu. See on täiesti legaalne meetod. Ta on öelnud: „Küsi ja ma ütlen sulle.“ See on vanas testamendis. Uues testamendis, Luuka 18:2-7 on lugu, kus üks naine käis kohtunikule peale ja saavutas selle, mida ta tahtis – ka niimoodi saab Jumala käest, et kuidas Jumal ei peaks andma õigetele seda, mida nad päevad läbi Tema käest küsivad.

Jumal on meile jätnud relvad. Meil on olnud juttu vaikivatest relvadest. Vaikivad relvad on see, et kui sa ärkad ühel hommikul üles ja saad teada, et sinu riigis on kooseluseadus vastu võetud. Vaikivad relvad on see, et sa mingis riigis ärkad üles ja saad teada, et sa oled seaduslikult vihakõne pidaja. Vaikivad relvad on need, et üks grupp isikuid on otsustanud, mida teised tohivad rääkida ja mõelda. Lihtsalt, kuulutavad, et kõik kes mõtlevad teisiti on vihakõnelejad ja lähevad mingi paragrahvi alla, sest mõelda võib ainult nii, nagu meie oleme teile öelnud, et mõelda võib. See on huvitav, et võitlus sellel tasandil käib, et ühed tahavad teisi panna mingisse kasti ja öelda, et selle kasti raamides sa tohid mõelda, rääkida ja öelda. Kõik, mis väljapoole seda kasti jääb, on juba kriminaalne. Uues vormis ja kaasaegselt. Kujutate ette? Meie nina all! Need on vaikivad relvad.

Neid relvi ei ole ju kuskil, aga kuskil on mingid tegelased, kes tinistavad nagu Viplala niisuguseid asju ja siis selgub, et niimoodi ongi juba tehtud. Mis on veel vaikivad relvad? Vaikivad relvad on, kui riik ja rahvus kaob ära – vaikselt, sa ei pannudki tähele. Piire ei tohi olla, kaitseväge ei tohi olla. Võeti maha Eesti piirivalve. Miks? Euroopa Liidu poliitika (piire ei tohi olla, et rahvas saaks liikuda). Ja siis tuleb Ameerikas võimule keegi isemõtlev inimene (Trump) ja tahab teha teistmoodi. 72. ÜRO peaassambleel ta paneb „pommi“, Eesti meedia ei tõlgi seda ära. Ta ütles: „Rahvas, hoidke oma riike, rahvust ja oma piire ja pange oma piirid kinni.“ Ja kuulutab „sõja“ 51 imaamile, öeldes, visake terroristid välja oma riigist, südamest ja ülistusest, elage ise ja laske teistel elada. … Me elame sõdivas maailmas, kus toimivad vaikivad relvad ja Jumala relvad.

Jumal on meile ka andnud oma relvad, me peame neid relvi kasutama. Me ei saa olla ignorantsed või öelda: „ Las läheb, nagu läheb, mis me ikka teha saame, pole meie asi…“ On! Kui Jumal on andnud meile oma meelevalla, siis me saame öelda oma sõna. Ülevalt Taevast me saame rääkida Temaga ja Tema ärgitab meid rääkima, küsima Temalt ja tahtma. Ta ärgitab meid nõudma õigsust ja õiglust. Jumal ärgitab meid küsima õiglust. Jesaja 43:26 ütleb (refereering): „Räägi sina, et sa võiksid saada puhtaks ja valgeks (õigeks), räägi sina, räägi enda kaitsekõne enda kohta…“

Jumal on andnud meile väe ja meelevalla. Jeesuse Veri, ära unusta kasutamast Jeesuse Verd. Jeesuse Veri võlgade vastu, haiguste vastu ja igasuguste jõudude vastu, sest kurat kardab Jeesuse verd. Ma nägin, et Jeesuse Veri on otseselt Elu, õnnistuse karikas, ehk Jumala enda hingus, mille ta hingas inimese olemisse ja see on kahtlemata, sinu ja minu ja meie relv. Kus iganes sa oled, mis iganes olukorras sa oled, kui sa hakkad selle probleemi peale Jeesuse Verd küsima, siis läheb aega, mis läheb, aga tunnistamise sõna ja Talle Vere väe läbi, on sul ükspäev võit ja ükspäev on need kindlused langenud ja ükspäev on need võlad langenud, laenumaksed langenud, mida iganes keegi on rentinud, laenanud, seal on üks relv, Jeesuse Veri, et see saaks makstud, kui me seda järjekindlalt küsime, taotleme ja palume ja meelde tuletame. Kurat teeb, et see vahel ununeb meil ära ja jääb kõrvale, reservi ja siis on hea, kui keegi tuletab meelde, et meil on Jeesuse Veri.

Tule Kogudus, Jumalateenistuse sissejuhatava osa märkmed, 24.09.2017